Pokojová rostlina Asparagus Plumosus

Asparagus Plumosus neboli chřestová kapradina pochází z Jižní Afriky. Jedná se o keříkovou rostlinu, která má tenké jehličkovité výhonky jemné jako chmýří. V letních měsících tyto něžné listy obohatí malé bílé květy. Asparagus se využívá jako dekorace do vázaných květin v poslední době je ale velmi populární jako pokojová rostlina, a to díky svému originálnímu vzhledu. Tato rostlina vám bude dělat radost mnoho let a s trochou lásky vám může dorůst do úctyhodných rozměrů. 

Průměr květináče 12 cm 

Varianta:
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
3.7.2024
Kód: 134/PLA
209 Kč
Pokojová rostlina Asparagus Plumosus

Péče

Stupeň náročnosti

Asparagus Plumosus spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o něj zvládne i začátečník. 

Světlo

Pro zdravý růst dopřejte Asparagusu dostatek rozptýleného světla. Zvládne se přizpůsobit i horším světelným podmínkám. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se slunečními paprsky

Umístění a teplota

Optimální umístění je na západní a východní straně v blízkosti oken.  Ideální teplota se pohybuje v rozmezí 18-24 °C. V zimním období zvládne i chladnější teploty, ale neměly by klesnout pod 15 °C. Asparagus nespadá mezi jedovaté rostliny. Můžete ho umístit kamkoliv.

Zalévání

Zalévejte pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujte dle suchosti substrátu.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. K přepravě tohoto sortimentu doporučujeme využít dopravce PPL. V prospěch rostliny je potřeba zboží od doručení převzít nejpozději do 2 dnů! 

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.

balení-květin_Kreslicí-plátno-1