Pokojová rostlina Asparagus Plumosus

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
2.6.2023
209 Kč
Pokojová rostlina Asparagus Plumosus

Asparagus Plumosus neboli chřestová kapradina pochází z Jižní Afriky. Jedná se o keříkovou rostlinu, která má tenké jehličkovité výhonky jemné jako chmýří. V letních měsících tyto něžné listy obohatí malé bílé květy. Asparagus se využívá jako dekorace do vázaných květin v poslední době je ale velmi populární jako pokojová rostlina, a to díky svému originálnímu vzhledu. Tato rostlina vám bude dělat radost mnoho let a s trochou lásky vám může dorůst do úctyhodných rozměrů. 

Péče:

Stupeň náročnosti

Asparagus spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o ní zvládne každý i začátečník. 

Světlo

Pro zdravý růst dopřejte Asparagusu dostatek rozptýleného světla. Zvládne se přizpůsobit i tmavším podmínkám. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se sluncem.

Umístění a teplota

Optimální umístění je na západní a východní straně v blízkosti oken. Ideální teplotou ve vegetačním období je pokojová teplota. V zimním období jí prosperují chladnější teploty okolo 15 °C. Asparagus nespadá mezi jedovaté rostliny můžete ji umístit kamkoliv.

Zalévání

Ve vegetačním období doporučujeme zalévat pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. V zimním období zálivku omezíme. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. K přepravě tohoto sortimentu doporučujeme využít dopravce PPL. V prospěch rostliny je potřeba zboží od doručení převzít nejpozději do 2 dnů! 

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.