Begonia Maculata

Begonia Maculata u nás přezdívaná, jako Begónie Pstruhová je opravdovým skvostem mezi pokojovými rostlinami. V dobrých podmínkách vám vzorované listy ozdobí bílé či růžové kvítky. Obohaťte si svou sbírku touto krasavicí!

Průměr kvetináče 12 cm

Varianta:
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
3.7.2024
Kód: 155/PLA
359 Kč
Begonia Maculata

Jak se o mě starat?

Stupeň náročnosti 

Begonie Maculata spadá mezi lehce náročné pokojovky. Péče o ní nevyžaduje větší pozornost.  

Světlo  

Begonii nejvíce prospívá umístění s dostatkem rozptýleného světla. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se slunečními paprsky, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Ideální umístění je na východní straně. Adekvátní teplota se pohybuje v rozmezí 16-24 °C, neměla by klesnout pod 15 °C. Neumisťujte ji v blízkosti radiátorů či klimatizace. Suchý vzduch s nedostatkem vlhkosti Begonii neprospívá. Tento druh spadá mezi jedovaté rostliny. Umístěte ji mimo dosah dětí a domácích mazlíčků. 

Zalévání

Zalévejte pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu. I přes tropický původ rostlině neprospívá rosení. 

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.

balení-květin_Kreslicí-plátno-1