Pokojová rostlina Begonie královská (Begonia Rex Amazing Mix)

Dostupnost Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
2.6.2023
199 Kč
Pokojová rostlina Begonie královská (Begonia Rex Amazing Mix)

Begonie královská také známá jako Begonia Rex pochází z tropických indických pralesů. Tato populární pokojová rostlina, která je ceněna pro své výrazné, barevné listy spadá do čeledi kysalovité. Začátkem léta obrůstá drobnými růžovými či bílými květy. Begonie královská je křížením několika druhů begonií, což vysvětluje její velkou rozmanitost a škálu barev. Pořiďte si tuto královnu do své sbírky i vy. 

Péče:

Stupeň náročnosti

Begonie spadá mezi trochu pokročilé pokojovky. Jejich péče vyžaduje trochu větší pozornost. 

Světlo

Pro zdravý růst dopřejte Begonii dostatek rozptýleného světla. Bude jí vyhovovat umístění i ve stínu. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se sluncem, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Optimální umístění je na západní a východní straně. Ideální teplota se pohybuje v rozmezí 20–25 °C. V zimním období zvládne i chladnější teploty ovšem neměly by klesnout pod 15 °C. Listy Begonie jsou jedovaté, proto je umisťujte mimo dosah dětí a mazlíčků.

Zalévání

Zaléváme pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu. Begonie je lepší nechat malinko oschnout, něž je přelít. Nikdy by neměly stát ve vodě.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.