Calathea Leopardina

Calathea Leopardina pochází z tropických oblastí Jižní a Střední Ameriky. Svůj název si vysloužila díky svému leopardímu vzoru. Tato exotická pokojovka spadá mezi keříkovité rostliny. Velké vzorované listy vyrůstají na tenkých dlouhých stoncích.

Varianta:
Dostupnost Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Můžeme doručit do:
3.7.2024 3.7.2024 3.7.2024 Zvolte variantu
Kód: 137/PLA 137/TER 137/KER Zvolte variantu
399 Kč 449 Kč 419 Kč od 399 Kč
Calathea Leopardina

Jak se o mě starat?

Stupeň náročnosti 

Calathea Leopardina spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o ní zvládne i začátečník. 

Světlo 

Pro zdravý růst dopřejte Calathei dostatek rozptýleného světla. Zvládne se přizpůsobit i horším světelným podmínkám, ale ovlivní to rychlost růstu. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se slunečními paprsky. 

Umístění a teplota

Ideální umístění je na severní a východní straně v blízkosti oken. Dařit se jí bude také na západní straně, kde doznívají sluneční paprsky. Ideální teplota se pohybuje okolo 20-28 °C. V zimním období by teplota neměla klesnout pod 15 °C. Calathea nespadá mezi jedovaté rostliny, můžete ji umístit kamkoliv.

Zalévání 

Zalévejte pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Při určování frekvence zálivek berte v potaz, že Calathea je náchylnější na suchý substrát. Neměl by tak být nikdy zcela vyschlý. Buďte však opatrní, abyste rostlinku nepřelili. 

 

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. K přepravě tohoto sortimentu doporučujeme využít dopravce PPL. V prospěch rostliny je potřeba zboží od doručení převzít nejpozději do 2 dnů! 

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii. 

balení-květin_Kreslicí-plátno-1