Pokojová rostlina Calathea Leopardina

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
2.6.2023
399 Kč
Pokojová rostlina Calathea Leopardina

Calathea Leopardina pochází z tropických oblastí Jižní a Střední Ameriky. Svůj název si vysloužila díky svému leopardímu vzoru. Tato exotická pokojovka spadá mezi keříkovité rostliny. Velké vzorované listy vyrůstají na tenkých dlouhých stoncích. Zajímavý je jejich denní cyklus. K večeru se listy vzpřímí nahoru a ráno, když se rozední tak listy se rozvinou. Pokud hledáte pokojovnku, která ozvláštní váš interiér Calathea Leopardina je správnou volbou. 

Péče:

Stupeň náročnosti 

Calathea Leopardina spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o ní zvládne každý i začátečník. 

Světlo 

Pro zdravý růst dopřejte Calathea Leopardina dostatek rozptýleného světla. Zvládne se přizpůsobit i tmavším podmínkám. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se sluncem. 

Umístění a teplota

Optimální umístění je na severní a východní straně v blízkosti oken. Dařit se jí bude také na západní straně, kde doznívají sluneční paprsky. Ideální teplota se pohybuje okolo 20-28 °C. V zimním období by teplota neměla klesnout pod 15 °C. Calathea Leopardina nespadá mezi jedovaté rostliny můžete ji umístit kamkoliv.

Zalévání 

Ve vegetačním období doporučujeme zalévat pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu. Calathea Leopardina je náchylnější na suchý substrát. Neměl by nikdy vyschnout, ale buďte opatrní abyste rostlinku nepřelili. 

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. K přepravě tohoto sortimentu doporučujeme využít dopravce PPL. V prospěch rostliny je potřeba zboží od doručení převzít nejpozději do 2 dnů! 

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.