Corokia Cotoneaster - Korokie Skalníková

Corokia Cotoneaster pochází z Nového Zélandu. Jedná se o jemný keřík, který je velmi populární po celém světě. Lze ho pěstovat v domácích podmínkách jako bonsai nebo venku v podobě malého keříku. Jemné větvičky zdobí úzké zelené listy s bílým lemováním. 

Průměr květináče 12 cm

Varianta:
Dostupnost Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Můžeme doručit do:
3.7.2024 3.7.2024 3.7.2024 Zvolte variantu
Kód: 152/PLA 152/TER 152/KER Zvolte variantu
190 Kč 220 Kč 200 Kč od 190 Kč
Corokia Cotoneaster - Korokie Skalníková

Jak se o mě starat?

Stupeň náročnosti 

Corokia Cotoneaster spadá mezi méně náročné pokojovky. Péči o ní zvládne i začátečník. 

Světlo  

Corokii nejvíce prospívá umístění s dostatkem rozptýleného světla. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se slunečními paprsky, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Ideální umístění je na východní či západní straně. Adekvátní teplota se pohybuje v rozmezí 15-20 °C. Pokud ji pěstujete venku, jako keřík, zvládne teploty do - 10 °C. Tento druh spadá mezi mírně jedovaté rostliny. Umístěte ji mimo dosah dětí a domácích mazlíčků. 

Zalévání

Zalévejte pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujte dle suchosti substrátu. U tohoto druhu si dejte pozor na přelití, rostlina je na něj citlivá. V zimním období zálivku omezte. 

 

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. K přepravě tohoto sortimentu doporučujeme využít dopravce PPL. V prospěch rostliny je potřeba zboží od doručení převzít nejpozději do 2 dnů! 

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii. 

balení-květin_Kreslicí-plátno-1