Šplhavnice zlatá (Epipremnum Aureum)

Epipremnum Aureum, známá spíše jako Šplhavnice zlatá pochází z ostrova Moorea, který se nachází ve Francouzské Polynésii. Tato dekorativní pokojová rostlina je specifická svými zelenými listy s netradičním zlatým žíháním.

Průměr květináče 12 cm

Varianta:
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
2.8.2024
Kód: 69/PLA
129 Kč
Šplhavnice zlatá (Epipremnum Aureum)

Jak se o mě starat?

Stupeň náročnosti

Šplhavnice spadá mezi jedny z nejméně náročných pokojovek. Péči o ní zvládne i naprostý začátečník. 

Světlo

Pro zdravý růst a zbarvení listů dopřejte Šplhavnici dostatek rozptýleného světla. Zvládne se přizpůsobit i horším světelným podmínkám, ale ovlivní to zbarvení listů a růst. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se slunečními paprsky, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Vzhledem k rychlému růstu dopřejte Šplhavnici dostatek prostoru. Ideální umístění je na severní a východní straně. Adekvátní teplota se pohybuje v rozmezí 16-24 °C, neměla by klesnout pod 15 °C. Neumisťujte ji v blízkosti radiátorů či klimatizace. Suchý vzduch s nedostatkem vlhkosti ji neprospívá. Tento druh spadá mezi jedovaté rostliny. Umístěte ji mimo dosah dětí a domácích mazlíčků.

Zalévání

Zalévejte pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujte dle suchosti substrátu.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.

balení-květin_Kreslicí-plátno-1