Pokojová rostlina Epipremnum N'Joy (Šplhavnice)

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
2.6.2023
199 Kč
Pokojová rostlina Epipremnum N'Joy (Šplhavnice)

Epipremnum N'joy neboli v českém znění Šplhavnice pochází z tropických oblastí Asie. Oproti ostatním druhům je Epipremnum N'joy odlišná svým různorodým žíháním. Listy, které mají tvar srdce prolínají odlišné tóny zelené a bíle barvy. Míru bílého zbarvení můžete regulovat pomocí  světla. Na světlém stanovišti s dostatkem nepřímého slunce bude míra bílého panašování mnohem větší. Popularita této tropické pokojové rostliny roste stejně rychle, jako její okrasné listy. Směr, kterým se vydají je zcela na Vás. Buď je necháte pnout okolo bambusové tyčky nebo volně převisle růst.

Péče:

Stupeň náročnosti 

Šplhavnice spadá mezi jedny z nejméně náročných pokojovek. Péči o ní zvládne i naprostý začátečník. 

Světlo

Světlo je pro tento druh klíčové. Ovlivňuje zdravý růst a míru panašování. Ve světlejších podmínkách budou listy světlat, a naopak v tmavých podmínkách se budou zbarvovat do tmavých tónů. Ačkoliv má tato pokojovka ráda hodně světla, přímému kontaktu se slunečním zářením se vyvarujte. Mohlo by dojít k popálení listů. 

Umístění a teplota 

Vzhledem k rychlému růstu dopřejte Marble Queen dostatek prostoru. Ideální umístění je na severní a východní straně. Optimální teplota se pohybuje v rozmezí 16-24 °C, neměla by klesnout pod 15 °C. Neumisťujte ji v blízkosti radiátorů či klimatizace. Suchý vzduch s nedostatkem vlhkosti Šplhavnici neprospívá. Tento druh spadá mezi jedovaté rostliny. Umisťujte je mimo dosah dětí a domácích mazlíčků.

Zalévání 

Ve vegetačním období doporučujeme zalévat pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. V zimním období zálivku omezíme. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu. Dále hlídejte, aby nebyla voda v misce pod květináčem. Pokud se tam nějaká objeví co nejdříve ji vylijte. Zabráníte tak zahníváním kořenů a žloutnutím listů. 

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. 

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.