Monstera Deliciosa

Monstera Deliciosa – královna mezi pokojovými rostlinami. Bývá také nazývána jako Monstera skvostná díky svému vzhledu. Ikonické vykrojené listy, které mohou dorůst až do 3 metrů. Tato populární pokojovka nesmí chybět v žádné sbírce. Pořiďte si tu svojí i vy.

Průměr květináče 17 cm

Varianta:
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
3.7.2024
Kód: 159/PLA
279 Kč
Monstera Deliciosa

Jak se o mě starat?

Návod, jak se starat o rostlinu si můžete stáhnout zde

Stupeň náročnosti

Monstera Deliciosa spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o ní zvládne i začátečník.

Světlo

Pro rychlý růst dopřejte Monsteře dostatek rozptýleného světla. Zvládne i částečný či úplný stín, ale ovlivní to rychlost růstu a velikost listů. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se slunečními paprsky, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Ideální umístění je na severní a východní straně v blízkosti oken. Dařit se jí bude také na západní straně, kde doznívají sluneční paprsky. Ideální teplota se pohybuje okolo 20-27 °C. Zvládne se přizpůsobit i chladnějším teplotám, ale nesmí klesnout pod 10 °C. Listy Monstery jsou jedovaté, proto ji umístěte mimo dosah dětí a mazlíčků.

Zalévání

Zalévejte pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujte dle suchosti substrátu. Monstery je lepší nechat malinko poschnout, něž je přelít. Vzhledem k tropickému původu je prospěšné listy pravidelně postříkat vodou. 

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. K přepravě tohoto sortimentu doporučujeme využít dopravce PPL. V prospěch rostliny je potřeba zboží od doručení převzít nejpozději do 2 dnů! 

 Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii. 

 balení-květin_Kreslicí-plátno-1