Pokojová rostlina Monstera Monkey Mask (Monstera Adansonii)

Dostupnost Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
2.6.2023
199 Kč
Pokojová rostlina Monstera Monkey Mask (Monstera Adansonii)

Monstera Monkey Mask pochází z tropických pralesů Jižní Ameriky. Můžete ji znát také pod označením Monstera Adansonii. Tento název si vysloužila díky svému unikátnímu vzhledu listů, které mají oválné otvory připomínající obličej opice. Jedná se o popínavou rostlinu a stejně jako opice i ona ráda leze po tyčkách. Díky svému tropickému vzhledu patří mezi jedny z nejoblíbenějších pokojovek.

Péče:

Stupeň náročnosti

Monstera adansonii spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o ní zvládne každý i začátečník. 

Světlo

Pro rychlý růst dopřejte Monsteře dostatek rozptýleného světla. Zvládne i částečný či úplný stín, ale ovlivní to rychlost růstu a velikost listů. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se sluncem, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Optimální umístění je na severní a východní straně v blízkosti oken. Dařit se jí bude také na západní straně, kde doznívají sluneční paprsky. Ideální teplota se pohybuje okolo 20-25 °C, ale zvládne i chladnější teploty. Listy Monstery jsou jedovaté, proto je umisťujte mimo dosah dětí a mazlíčků.

Zalévání

Zaléváme pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu. Monstery je lepší nechat malinko oschnout, něž je přelít. Nikdy by neměly stát ve vodě.  Vzhledem k tropickému původu je prospěšné listy pravidelně rosit.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. K přepravě tohoto sortimentu doporučujeme využít dopravce PPL. V prospěch rostliny je potřeba zboží od doručení převzít nejpozději do 2 dnů! 

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.