Monstera Monkey Mask (Monstera Adansonii)

Monstera Monkey Mask pochází z tropických pralesů Jižní Ameriky. Můžete ji znát také pod označením Monstera Adansonii. Tento název si vysloužila díky svému unikátnímu vzhledu listů, které mají oválné otvory připomínající obličej opice. 

Průměr květináče 12 cm

Varianta:
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
3.7.2024
Kód: 76/PLA
199 Kč
Monstera Monkey Mask (Monstera Adansonii)

Jak se o mě starat?

Návod, jak se starat o rostlinu si můžete stáhnout zde

Stupeň náročnosti

Monstera Monkey Mask spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o ní zvládne i začátečník. 

Světlo

Pro rychlý růst dopřejte Monsteře dostatek rozptýleného světla. Zvládne i částečný či úplný stín, ale ovlivní to rychlost růstu a velikost listů. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se slunečními paprsky, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Ideální umístění je na severní a východní straně v blízkosti oken. Dařit se jí bude také na západní straně, kde doznívají sluneční paprsky. Ideální teplota se pohybuje okolo 20-25 °C, ale zvládne i chladnější teploty, nesmí však klesnout pod 10 °C. Listy Monstery jsou jedovaté, proto ji umístěte mimo dosah dětí a mazlíčků.

Zalévání

Zalévejte pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujte dle suchosti substrátu. Monstery je lepší nechat malinko poschnout, něž je přelít. Vzhledem k tropickému původu je prospěšné listy pravidelně postříkat vodou. 

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. K přepravě tohoto sortimentu doporučujeme využít dopravce PPL. V prospěch rostliny je potřeba zboží od doručení převzít nejpozději do 2 dnů! 

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.

balení-květin_Kreslicí-plátno-1