Pokojová rostlina Monstera Siltepecana

Dostupnost Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
2.6.2023
299 Kč
Pokojová rostlina Monstera Siltepecana

Monstera Siltepecana pochází z Mexika a Střední Ameriky. Mimo její originální název je známá také pod označením Silver Monstera, v kterém se odráží její specifické zbarvení listů. Monstera je považována za královnu pokojovek. Tento druh monstery ale moc lidí nezná. Jedná se o vzácnou pokojovou rostlinu. Oproti ostatním je Monstera Siltepecana menšího vzrůstu a má drobnější protáhlé listy, které mají tvar šípů. Jedná se o popínavou rostlinu, která pro svůj růst potřebuje oporu, díky níž může šplhat i do výšky. Tento raritní kousek je vhodný nejen do malých bytů, ale i do větších prostorů. Dokáže si poradit i v horších podmínkách.

Péče:

Stupeň náročnosti

Monstera Siltepecana spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Potěší tak nejen začátečníky, ale díky své unikátnosti i sběratele.

Světlo

Pro rychlý růst dopřejte Monstera Siltepecana dostatek rozptýleného světla. Zvládne i částečný či úplný stín, ale ovlivní to rychlost růstu a velikost listů. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se sluncem, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Optimální umístění je na severní a východní straně v blízkosti oken. Dařit se jí bude také na západní straně, kde doznívají sluneční paprsky. Ideální teplota se pohybuje okolo 20-27 °C, ale zvládne i chladnější teploty. Listy Monstery jsou jedovaté, proto je umisťujte mimo dosah dětí a mazlíčků.

Zalévání

Zaléváme pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu. Monstery je lepší nechat malinko oschnout, něž je přelít. Nikdy by neměly stát ve vodě.  Vzhledem k tropickému původu je prospěšné listy pravidelně rosit.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.