Pokojová rostlina Monstera Siltepecana

Monstera Siltepecana pochází z Mexika a Střední Ameriky. Mimo její originální název je známá také pod označením Silver Monstera, v kterém se odráží její specifické zbarvení listů. Monstera je považována za královnu pokojovek. Tento druh monstery ale moc lidí nezná. Jedná se o vzácnou pokojovou rostlinu. Oproti ostatním je Monstera Siltepecana menšího vzrůstu a má drobnější protáhlé listy, které mají tvar šípů. Jedná se o popínavou rostlinu, která pro svůj růst potřebuje oporu, díky níž může šplhat i do výšky. Tento raritní kousek je vhodný nejen do malých bytů, ale i do větších prostorů. Dokáže si poradit i v horších podmínkách.

Varianta:
Dostupnost Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Můžeme doručit do:
4.6.2024 4.6.2024 4.6.2024 Zvolte variantu
Kód: 63/PLA 63/TER 63/KER Zvolte variantu
299 Kč 349 Kč 319 Kč od 299 Kč
Pokojová rostlina Monstera Siltepecana

Péče

Stupeň náročnosti

Monstera Siltepecana spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o ní zvládne i začátečník. 

Světlo

Pro rychlý růst dopřejte Monsteře dostatek rozptýleného světla. Zvládne i částečný či úplný stín, ale ovlivní to rychlost růstu a velikost listů. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se slunečními paprsky, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Optimální umístění je na severní a východní straně v blízkosti oken. Dařit se jí bude také na západní straně, kde doznívají sluneční paprsky. Ideální teplota se pohybuje okolo 20-27 °C, ale zvládne i chladnější teploty. Listy Monstery jsou jedovaté, proto ji umístěte mimo dosah dětí a mazlíčků.

Zalévání

Zalévejte pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujte dle suchosti substrátu. Monstery je lepší nechat malinko poschnout, něž je přelít. Vzhledem k tropickému původu je prospěšné listy pravidelně postříkat rozprašovačem.  

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.

balení-květin_Kreslicí-plátno-1