Philodendron Birkin (Filodendron)

Philodendron Birkin pochází z deštných pralesů Střední a Jižní Ameriky. Ovšem velmi se mu daří i v našich podmínkách, a to především díky jeho nenáročnosti. Philodendron Birkin patří mezi poměrně nový a vzácný druh. Oproti ostatním se liší svým bílým žíháním.

Průměr květináče 12 cm

Varianta:
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
3.7.2024
Kód: 85/PLA
259 Kč
Philodendron Birkin (Filodendron)

Jak se o mě starat?

Stupeň náročnosti

Philodendron spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o něj zvládne i začátečník. 

Světlo

Pro zdravý růst dopřejte Philodendronu dostatek rozptýleného světla. Zvládne se přizpůsobit i horším světelným podmínkám. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se slunečními paprsky, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Optimální umístění je na západní a východní straně. Ideální teplota se pohybuje v rozmezí 20–28 °C. V zimním období zvládne i chladnější teploty, ale neměly by klesnout pod 15 °C. Listy Philodendronu jsou jedovaté. Umístěte ho mimo dosah dětí a mazlíčků.

Zalévání

Zalévejte pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujte dle suchosti substrátu. Pro prospěch rostliny ji můžete občas postříkat vodou.

 

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.

balení-květin_Kreslicí-plátno-1