Pokojová rostlina Philodendron Birkin (Filodendron)

Dostupnost Vyprodáno
Můžeme doručit do:
2.6.2023
259 Kč
Pokojová rostlina Philodendron Birkin (Filodendron)

Philodendron birkin pochází z deštných pralesů Střední a Jižní Ameriky. Ovšem velmi se mu daří i v našich podmínkách, a to především díky jeho nenáročnosti. Philodendron má mnoho druhů, kde každý má svá specifika a originální rysy. Philodendron birkin patří mezi poměrně nový a vzácný druh. Oproti ostatním se liší svým bílým žíháním. Listy jsou podlouhlé a střídají různé barevné tóny. Tuto vytrvalou pokojovku můžete nechat pnout okolo bambusové tyčky nebo volně růst z poličky. Díky snadné péči a rychlému růstu udělá radost každému. 

Péče:

Stupeň náročnosti

Philodendron spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o ní zvládne každý i začátečník. 

Světlo

Pro zdravý růst dopřejte Philodendronu dostatek rozptýleného světla. Zvládne se přizpůsobit i tmavším podmínkám. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se sluncem.

Umístění a teplota

Optimální umístění je na západní a východní straně. Ideální teplota se pohybuje v rozmezí 20–28°C. V zimním období zvládne i chladnější teploty ovšem neměly by klesnout pod 15 °C. Listy Philodendronu jsou jedovaté, proto je umisťujte mimo dosah dětí a mazlíčků.

Zalévání

Zaléváme pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu. Pro prospěch rostliny ji můžete občas postříkat vodou.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.