Pokojová rostlina Pilea pepřincová (Pilea peperomioides)

Dostupnost Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
2.6.2023
249 Kč
Pokojová rostlina Pilea pepřincová (Pilea peperomioides)

Pilea Peperomioides pochází z čínské provincie Jün-nan. Tuto atraktivní pokojovku můžete znát také pod mnoho dalšími názvy, které si vysloužila díky svým unikátním listům. Jedním z nich je například pancake plant nebo také chinese money plant. Díky tomuto pojmenování se říká, že vám přinese peníze. Pilea Peperomioides spadá do čeledi kopřivovité. Jedná se o velmi oblíbenou pokojovku a to nejen díky svému vzhledu ale i nenáročnosti a rychlému množení.

Péče:

Stupeň náročnosti

Pilea peperomiodes spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o ní zvládne každý i začátečník. 

Světlo

Pro zdravý růst dopřejte Pilea peperomioides dostatek rozptýleného světla. Ovšem stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se sluncem, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Optimální umístění je na severní a východní straně v blízkosti oken. Dařit se jí bude také na západní straně, kde doznívají sluneční paprsky. Ideální teplota se pohybuje okolo 18-24 °C, ale zvládne i chladnější teploty. Pilea peperomiodes nespadá mezi jedovaté rostliny můžete ji umístit kamkoliv.

Zalévání

Ve vegetačním období doporučujeme zalévat pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. V zimním období zálivku omezíme. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.