Pokojová rostlina Šplhavnice zlatá (Epipremnum Aureum)

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
2.6.2023
129 Kč
Pokojová rostlina Šplhavnice zlatá (Epipremnum Aureum)

Epipremnum Aureum, známá spíše jako Šplhavnice zlatá pochází z ostrova Moorea, který se nachází ve Francouzské Polynésii. Tato dekorativní pokojová rostlina je specifická svými zelenými listy s netradičním zlatým žíháním. Jedná se o rychle rostoucí popínavou rostlinu. Různobarevné listy ve tvaru srdce můžete nechat převisle růst nebo pnou okolo opory. Způsoby, jak si vyhrát s touto populární pokojovkou je mnoho.

Péče:

Stupeň náročnosti

Šplhavnice spadá mezi jedny z nejméně náročných pokojovek. Péči o ní zvládne i naprostý začátečník. 

Světlo

Šplhavnici nejvíce prospívá umístění s dostatkem rozptýleného světla. V takových podmínkách se boudou listy více zbarvovat. Ovšem zvládne i horší světelné podmínky. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se sluncem, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Vzhledem k rychlému růstu dopřejte Šplhavnici dostatek prostoru. Ideální umístění je na severní a východní straně. Adekvátní teplota se pohybuje v rozmezí 16-24 °C, neměla by klesnout pod 15 °C. Neumisťujte ji v blízkosti radiátorů či klimatizace. Suchý vzduch s nedostatkem vlhkosti Šplhavnici neprospívá. Tento druh spadá mezi jedovaté rostliny. Umisťujte je mimo dosah dětí a domácích mazlíčků.

Zalévání

Ve vegetačním období doporučujeme zalévat pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. V zimním období zálivku omezíme. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu. Dále hlídejte, aby nebyla voda v misce pod květináčem. Pokud se tam nějaká objeví co nejdříve ji vylijte. Zabráníte tak zahníváním kořenů a žloutnutím listů.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.