Pokojová rostlina Zelenec (Chlorophytum Comosum Variegtaum)

Dostupnost Skladem
170 Kč
Pokojová rostlina Zelenec (Chlorophytum Comosum Variegtaum)

Zelenec můžete znát také pod jeho oficiálním latinským názvem Chlorophytum Comosum Variegatum. Pochází z jižní oblasti Afriky. Jedná se o převislou trávovitou pokojovku, která svými zelenými listy s bílým ohraničením vytváří růžicovité trsy. Na štíhlých panašovaných listech mohou vyrůst bílá květenství. Případně na starších rostlinách budou vyhánět mladé oddenky. Zelenec patří mezi základní okrasné květiny. Neměl by tak chybět ani ve vaší sbírce.

Péče:

Stupeň náročnosti

Zelenec spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o ní zvládne každý i začátečník. 

Světlo

Pro zdravý růst dopřejte Zelenci dostatek rozptýleného světla. Zvládne se přizpůsobit i tmavším podmínkám. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se sluncem, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Optimální umístění je na severní a východní straně v blízkosti oken. Dařit se jí bude také na západní straně, kde doznívají sluneční paprsky. Ideální teplota se pohybuje okolo 16-25 °C, ale zvládne i chladnější teploty. Zelenec není jedovatý, můžete jej umístit kamkoliv.

Zalévání

Zaléváme pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu. Pro prospěch rostliny ji můžete občas postříkat vodou.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. K přepravě tohoto sortimentu doporučujeme využít dopravce PPL. V prospěch rostliny je potřeba zboží od doručení převzít nejpozději do 2 dnů! 

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.