Sophora Prostrata "Little Baby"

Sophora Prostrata "Little baby" neboli v českém znění jerlín pochází z Nového Zélandu. Jedná se o jemný keřík, který má drobné větvičky pokryté malými okrasnými lístky. Tato neobvyklá pokojovka dodá vašemu interiéru minimalistický nádech.  

Průměr květináče 13 cm

Varianta:
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
3.6.2024
Kód: 91/PLA
269 Kč
Sophora Prostrata "Little Baby"

Jak se o mě starat?

Návod, jak se starat o rostlinu si můžete stáhnout zde

Stupeň náročnosti

Sophora Prostrata spadá mezi náročnější pokojové rostliny. Vzhledem ke své křehkosti vyžaduje preciznější péči.

Světlo

Pro zdravý růst dopřejte Sophoře dostatek rozptýleného světla. Ovšem stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se slunečními paprsky.

Umístění a teplota

Optimální umístění je na severní a východní straně v blízkosti oken. Dařit se jí bude také na západní straně, kde doznívají sluneční paprsky. Vzhledem k svému původu jí vyhovují spíše chladnější teploty. V zimním období se ideální teplota pohybuje v rozmezí 5-10 °C. Sophora preferuje spíše sušší vzduch. Vzhledem k nevhodnosti kontaktu se zvířaty, ji umístěte mimo jejich dosah.

Zalévání

Sophora je náchylná na přeschnutí či přelití, proto při zalévání buďte opatrní a pečlivě kontrolujte suchost substrátu, dle něho poté určujte frekvenci zalévání.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.

balení-květin_Kreslicí-plátno-1