Pokojová rostlina Sophora Prostrata "Little Baby"

Dostupnost Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
2.6.2023
269 Kč
Pokojová rostlina Sophora Prostrata "Little Baby"

Sophora Prostrata "Little baby" neboli v českém znění jerlín pochází z Nového Zélandu. Jedná se o jemný keřík, který má drobné větvičky pokryté malými okrasnými lístky. V dobrých podmínkách vám mohou na konci léta vyrůst na větvičkách také okrasné žluté květy. Tato neobvyklá pokojovka dodá vašemu interiéru minimalistický nádech.  

Péče:

Stupeň náročnosti

Sophora spadá mezi náročnější pokojové rostliny. Vzhledem ke své křehkosti vyžaduje preciznější péči.

Světlo

Pro zdravý růst dopřejte Jerlínu dostatek rozptýleného světla. Ovšem stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se sluncem.

Umístění a teplota

Optimální umístění je na severní a východní straně v blízkosti oken. Dařit se jí bude také na západní straně, kde doznívají sluneční paprsky. Vzhledem k svému původu jí vyhovují spíše chladnější teploty. V zimním období se ideální teplota pohybuje v rozmezí 5 – 10 °C. Sophora upřednostňuje spíše sušší vzduch. Vzhledem k nevhodnosti kontaktu se zvířaty ji umístěte mimo jejich dosah.

Zalévání

Sophory jsou náchylné na přeschnutí či přelití. Proto při zalévání buďte opatrní a pečlivě kontrolujte suchost substrátu dle něho poté určujte frekvenci zalévání.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.