Pokojová rostlina Syngonium Milk Confetti

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
2.6.2023
249 Kč
Pokojová rostlina Syngonium Milk Confetti

Syngonium Milk Confetti pochází z tropických oblastí Mexika a Brazílie. Vzhledem k její rychlé adaptaci a nenáročnosti se jí velmi daří i v našich podmínkách. Tato exotická pokojovka je charakteristická svými různobarevnými listy, které se vybarvují v průběhu let. Její mladé listy jsou sytě zelené s bílými skvrnkami, postupem času se více vybarvují  a objevují se drobné růžové flíčky. Míru zbarvení můžete ovlivnit také světelnými podmínkami. Na světlém stanovišti budou listy spíše mléčné a růžové skvrny více vyniknou.  Díky svému sofistikovanému zbarvení Syngonium Milk Confetti patří mezi vzácnější pokojovky, neměla by tak chybět ani ve vaši sbírce.

Péče:

Stupeň náročnosti

Syngonium spadá mezi nenáročné pokojovky. Péči o ní zvládne i naprostý začátečník. 

Světlo

Pro zdravý růst dopřejte Syngoniumu dostatek rozptýleného světla. Zvládne se přizpůsobit i tmavším     podmínkám. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se sluncem. 

Umístění a teplota

Optimální umístění je na západní a východní straně. Ideální teplota se pohybuje v rozmezí 20–28°C. V zimním období zvládne i chladnější teploty ovšem neměly by klesnout pod 15 °C. Listy Sigoniumu jsou jedovaté, proto ji umisťujte mimo dosah dětí a mazlíčků. 

Zalévání

Zaléváme pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu. Pro prospěch rostliny ji můžete občas postříkat rozprašovačem. 

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.