Pokojová rostlina Syngonium Pink baby

Dostupnost Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
2.6.2023
169 Kč
Pokojová rostlina Syngonium Pink baby

Syngonium Pink baby pochází z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky. Jedná se o nenáročnou drobnou pokojovku. Svůj název si vysloužila díky svému růžovému zbarvení. Listy ve tvaru šípů jsou dvoubarevné, ze spodní strany zelené a vrchní stranu zdobí růžová barva. Pokud ji umístíte na stanoviště s dostatkem světla listy se budou zbarvovat spíše do broskvové barvy. Naopak v tmavých podmínkách budou listy ztrácet svou barevnost a budou více zelené. Tato hravá pokojovka díky svému malému vzrůstu rozjasní i ty nejmenší prostory.

Péče:

Stupeň náročnosti

Syngonium spadá mezi nenáročné pokojovky. Péči o ní zvládne i naprostý začátečník. 

Světlo

Pro zdravý růst dopřejte Syngoniumu dostatek rozptýleného světla. Zvládne se přizpůsobit i tmavším     podmínkám. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se sluncem. 

Umístění a teplota

Optimální umístění je na západní a východní straně. Ideální teplota se pohybuje v rozmezí 20–28°C. V zimním období zvládne i chladnější teploty ovšem neměly by klesnout pod 15 °C. Listy Sigoniumu jsou jedovaté, proto ji umisťujte mimo dosah dětí a mazlíčků. 

Zalévání

Zaléváme pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujeme dle suchosti substrátu. Pro prospěch rostliny ji můžete občas postříkat rozprašovačem. 

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. 

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.