Zamioculcas Zamiifolia

Zamioculcas Zamiifolia neboli Kulkas pochází z tropických oblastí východní Afriky. Jedná se o vytrvalou bylinu, která má sukulentní kořeny, díky nímž je schopná si ukládat vodu, což jí umožňuje přežít v suchých podmínkách.

Průměr květináče 12 cm

Varianta:
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
3.7.2024
Kód: 143/PLA
259 Kč
Zamioculcas Zamiifolia

Jak se o mě starat?

Návod, jak se starat o rostlinu si můžete stáhnout zde

Stupeň náročnosti 

Zamioculcas spadá mezi náročné pokojovky

Světlo  

Druhu Zamioculcas nejvíce prospívá umístění s dostatkem rozptýleného světla. Zvládne se ale přizpůsobit i horším světelným podmínkám. Aby listy nerostli jen jedním směrem pravidelně rostlinu otáčejte. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se slunečními paprsky, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Vzhledem k rychlému růstu dopřejte rostlině dostatek prostoru. Ideální umístění je na severní a východní straně. Adekvátní teplota se pohybuje v rozmezí 16-24 °C, neměla by klesnout pod 15 °C. Tento druh spadá mezi jedovaté rostliny. Umístěte proto tuto rostlinu mimo dosah dětí a domácích mazlíčků. 

Zalévání

Zalévejte pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujte dle suchosti substrátu. 

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. K přepravě tohoto sortimentu doporučujeme využít dopravce PPL. V prospěch rostliny je potřeba zboží od doručení převzít nejpozději do 2 dnů! 

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii.

balení-květin_Kreslicí-plátno-1