Zelenec (Chlorophytum Comosum Variegatum)

Zelenec můžete znát také pod jeho oficiálním latinským názvem Chlorophytum Comosum Variegatum. Pochází z jižní oblasti Afriky. Jedná se o převislou trávovitou pokojovku, která svými zelenými listy s bílým ohraničením vytváří růžicovité trsy.

Průměr květináče 12 cm

Varianta:
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
2.8.2024
Kód: 73/PLA
149 Kč
Zelenec (Chlorophytum Comosum Variegatum)

Jak se o mě starat?

Stupeň náročnosti

Zelenec spadá mezi nenáročné pokojové rostliny. Péči o něj zvládne i začátečník. 

Světlo

Pro zdravý růst dopřejte Zelenci dostatek rozptýleného světla. Zvládne se přizpůsobit i horším světelným podmínkám. Stejně jako u ostatních pokojovek, i zde se vyvarujte přímému kontaktu se slunečními paprsky, aby nedošlo k popálení listů.

Umístění a teplota

Optimální umístění je na severní a východní straně v blízkosti oken. Dařit se mu bude také na západní straně, kde doznívají sluneční paprsky. Ideální teplota se pohybuje okolo 16-25 °C, ale zvládne i chladnější teploty. Zelenec není jedovatý. Můžete ho umístit kamkoliv.

Zalévání

Zalévejte pravidelně odstátou vodou pokojové teploty. Frekvenci zalévání určujte dle suchosti substrátu. Pro prospěch rostliny ji můžete občas postříkat vodou.

Informace o přepravě

Pokojové rostliny patří mezi citlivé zboží, které podléhá rychlé zkáze. Balíme je s maximální péčí, aby nedošlo k poškození během přepravy. 

Každá rostlina je jedinečná. Prosím, berte v potaz případné drobné odchylky vzhledu oproti produktové fotografii. 

balení-květin_Kreslicí-plátno-1